• МЕМОРИЈАЛЕН МАРШ “МАРКО ИЛИЕВСКИ” June 18, 2018
  П О К А Н А ЗА 27-ми МЕМОРИЈАЛЕН МАРШ “МАРКО ИЛИЕВСКИ” ШАР ПЛАНИНА ЗА НАЦИОНАЛЕН ПАРК На 24. јуни. 2018 година, Недела, ПК Тетекс по 27-ми пат го организира Меморијалниот марш ...
 • АЏИНА РЕКА 2018 June 5, 2018АЏИНА РЕКА 2018
  ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО НА 25-тиот ЈУБИЛЕЈЕН ТРАДИЦИОНАЛЕН МАРШ АЏИНА РЕКА 2018 Почитувани планинари, љубители на природата и добронамерници, Планинарското друштво ПСК Бистра Гостивар со голема чест и задоволство Ве поканува на ...
 • Огражден 2018 и 3-то коло планинарска ориентација June 5, 2018Огражден 2018 и 3-то коло планинарска ориентација
  ПАОКлуб “ЕНТУЗИЈАСТ”-Струмица на ден 09.06 – 10.06.2017.(Сабота-Недела) го организира традиционалниот пролетен марш “Огражден 2018” на падините на планината Огражден и Ве покануваме на истиот со следната маршута: Сабота 09.06.2017 год. Собир ...
 • ЛЕТНА ОБУКА ЗА ПЛАНИНАРСКИ ВОДИЧИ МАЈ 2018 June 2, 2018ЛЕТНА ОБУКА ЗА ПЛАНИНАРСКИ ВОДИЧИ МАЈ 2018
  Во периодот од 22 до 27 мај 2018 година на падините на БАБА Планина беше одржана шесттата обука за планинарски водичи Категорија А1 (Планинарење по лесни патеки во летни ...
 • Традиционално искачување на Козјак – Прилеп June 1, 2018Традиционално искачување на Козјак - Прилеп
  Почитувани планинари, љубители на планината. ПСЗ „Козјак“ – Прилеп, на ден 03.06.2018 го организира 22-рото традиционално искачување „Козјак ’97“ на врвот Козјак 1747 мнв , на Бабуна планина. Традиционалното искачување оваа ...
 • Жална вест May 21, 2018
  Информација: Македонскиот планинар Георги Петков – почина во обид да биде шестиот Македонец кој го искачил врвот на светот   Почитувани, Со огромна тага ја примивме веста,  дека нашиот другар, пријател и ...
 • Ново водство – Изборното собрание, одржано на ден 19.05.2018 May 21, 2018Ново водство - Изборното собрание, одржано на ден 19.05.2018
  Избрано ново водство на Изборното собрание, одржано на ден 19.05.2018 год. Членови на Претседателство на ФПСМ 1. Проф.Д-р.Јовица Угриновски, претседател на ФПСМ 2. Абази Ќерим, Шар – Гостивар 3. Бошковски Душко, Трансверзалец – ...
 • Зимска обука 2018 May 8, 2018
  Зимска обука 2018 Од 22 до 25 февруари 2018 година на терените на Баба Планина, беше одржана обука за планинарски водичи „Планинарење по лесни патеки во зимски услови – Категорија Б1“. ...
 • Брошура документите на Комисијата за планинарски водичи April 27, 2018
  Во брошурата се дел од документите кои ги изработи Комисијата за планинарски водичи, вклучувајќи ги и Кодексот на честа на македонските планинари, препораки и упатства за безбедно планинарење, како и ...
 • ЕДУКАТИВНО – ХУМАНИТАРНО – ПЛАНИНАРСКА АКЦИЈА MATKA 2018 April 27, 2018ЕДУКАТИВНО – ХУМАНИТАРНО – ПЛАНИНАРСКА АКЦИЈА MATKA 2018
  ПЛАНИНАРИ, ДЕЦА И ЉУБИТЕЛИ НА ПРИРОДАТА Оваа сабота се оддржа долго најавуваната Едукативно – хуманитарно планинарска акција Матка 2018! Пред Планинарскиот дом Матка викендов вриеше од искусни планинари, дечиња со ...

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.

Start typing and press Enter to search